Podsumowanie września.

Koniec miesiąca nasunął pomysł, aby zrobić drobne podsumowanie występów beniaminka w klasie B.

Mamy za sobą 6 kolejek, z 13 jakie zostaną rozegrane w tym roku, WKS pauzował jedną kolejkę tak, więc w sumie rozegraliśmy 5 meczów.

Na inaugurację ulegliśmy zespołowi WKS Miłowice i nie dało się ukryć, że trema w pierwszej połowie była 13 zawodnikiem z Miłowic gdyż druga połowa była już pod nasze dyktando i prawie idealna gdyby nie strata bramki w doliczonym czasie gry – wynik 3: 2 dla gości.

Co się nie udało u siebie WKS zrobił na wyjeździe 06.09, odniósł pierwsze zwycięstwo w klasie B na trudnym terenie w nerwowej atmosferze po stracie na początku drugiej połowy zawodnika (czerwona kartka) drużyna pokazała, że ma charakter przez duże „CH” i dowiozła wynik do końca – Widawa Stradomia – WKS 2:3.

13.09 kolejny mecz rozgrywaliśmy u siebie i przyszła kolejna victoria tym razem nad zespołem Tęczy Brzezia Łąka, gra mogła się podobać, choć było kilka mankamentów, ale liczyły się zdobyte 3 punkty - wynik 7: 0 dla WKSu. Dodatkowo trzeba podkreślić bardzo dobrą pracę sędziego – pełen profesjonalizm.

Pełni nadziei jechaliśmy na kolejny mecz do Sokołowic, spotkanie rozegraliśmy na terenie wyznaczonym przez białe linie – nadal słowo boisko nie przechodzi przez gardło i klawiaturę. WKS’owi nic nie wychodziło i w efekcie ponieśliśmy klęskę strzelając tylko jednego gola a tracąc aż pięć. Wynik - 5:1 dla Sokoła.

Tym razem sędzia meczu nie popisał się gdyż widział spalone WKSu, których nie było a które mogły mieć wpływ na wynik meczu. Kolejnym tematem jest brak reakcji sędziego na wulgarne odzywki zawodników – czy tak ma wyglądać popularyzacja piłki kopanej?

Kibice z obawą oczekiwali kolejnego meczu, drużyna Piasta Dobrzeń pokazała solidną piłę opartą na dokładnym rozegraniu w ofensywie i solidnej obronie i choć dwa razy przegrywaliśmy to jednak pokazaliśmy, że nie odpuszczamy i po wyjazdowej wpadce udało się zmobilizować i zdobyć punkt - wynik 2:2. Kolejny mecz, gdzie sędziowanie nie stało na wysokim poziomie, zawodnik drużyny przeciwnej wybija piłkę w aut po czym sędzia przyznaje wyrzut z autu drużynie przyjezdnej i tak dwa razy w krótkim odstępie czasu.

W efekcie końcowym po 6 kolejce i rozegranych 5 meczach zajmujemy 8 miejsce mając na koncie 7 punktów.

Co nasz czeka w najbliższym miesiącu?

Na początek wyjazd do wicelidera KS Poniatowice i wydaje się, że przywiezienie jednego punktu będzie dobrym wynikiem a szansa jest gdyż wicelider potrafi zgubić punkty nawet u siebie co pokazała drużyna, którą będziemy niedługo gościć – KS Byków.

KS Byków - dzień dzisiejszy ma taki sam dorobek punktowy i taką samą ilość meczów. Zapowiada się trudne spotkanie dla naszych piłkarzy ale na pewno bardzo ciekawe dla kibiców.

Autor: Artur