Historia WKS Wilczyce

Pomysł na...:

W kwietniu 2009 roku w głowach trzech 20-latków Łukasza Górala, Rafała Niklewicza i Jakuba Zapióra wzmogła się chęć naprawy a w zasadzie zbudowania od podstaw boiska sportowego w Wilczycach.
W związku z tą sprawą wyżej wymienieni udali się do radnego wsi Wilczyce, Artura Muzyki.
Po przedstawieniu sprawy dostali informację że to nie będzie proste i potrzebny nam do tego jest klub sportowy, oraz że radny wraz z sołtysem Wojciechem Janowiczem i radą sołecką pomogą jak tylko będą mogli.

Powstanie WKS Wilczyce:

Po kilku spotkaniach z „władzami” Wilczyc w lipcu zorganizowano mecz towarzyski, który miał być zaczątkiem tworzenia w Wilczycach klubu sportowego.
Mecz toczył się w przyjaznej atmosferze, wynik również przyjazny 3:3. Na mecz przybyła spora ilość kibiców, co cieszyło organizatorów. Po owym meczu sprawy nieco zwolniły bieg, „kopa” do dalszych działań dał spotkany przypadkiem były działacz sportowy Wiesław Janusiewicz, który zaoferował pomoc.
              w Styczniu 2010 roku zawiązane zostało stowarzyszenie sportowe

„Wilczycki Klub Sportowy -WKS Wilczyce”.

Pierwszym Prezesem został Marian Śliwa, który pełnił tę funkcję przez rok, obecnie stanowisko to zajmuję były sekretarz Eugeniusz Rabiega.

Po zakończeniu załatwiania spraw związanych z rejestracją stowarzyszenia przyszła kolej na zarejestrowanie drużyny w rozgrywkach C-klasy na sezon 2010/11.

Jesienią 2010 roku rozpoczęto budowę boiska sportowego w wilczycach.

Pierwszy sezon:

05.09.2010r WKS Wilczyce rozegrał pierwszy mecz ligowy, odniósł pierwsze historyczne zwycięstwo nad Czarnymi Łuczyna. Pierwszym strzelcem bramki w lidze został Kamil Duczmal.
W rundzie jesiennej pierwszego sezonu WKS Wilczyce zgromadził 7pkt i zajął 12 miejsce.

Dalsza część historii w przygotowaniu...

Największym sukcesem był awans do klasy B w sezonie 2014/2015